پیشنهاد ویژه : وبینار آشنایی با مهارت های نرم

آموزش و یادگیری انسان از بدو تولد آغاز می‌شود و زبان مهم‌ترین ابزار آموزش است. در این میان کتاب خوب از ابزارهای اصلی والدین برای تربیت کودکان آگاه و تاثیرگذار است. تهیه‌ی کتاب‌های مناسب برای کودکان از دغدغه‌های تمام والدین هشیار است.

انتشارات دُکسا تلاش کرده تا کتاب‌های مناسب را برای رشد و پویایی کودکان و نوجوانان فراهم کند. در انتخاب این کتاب‌ها تلاش شده تا موضوعات مختلفی پوشش داده شوند و نیازهای گروه‌های مختلف در نظر گرفته شود.

 

کتاب‌های کودک و نوجوان دکسا در سه گروه اصلی عرضه شده‌اند: گروهی از کتاب‌ها به معرفی مشاغل محبوب کودکان و نوجوانان پرداخته‌اند تا کودک را با مشاغل مختلف و افق‌های ممکن در زندگی آشنا کنند. بخش دیگری از کتاب‌ها به طرح و آموزش مهارت‌های اجتماعی و فردی نظیر دوست‌یابی، حل مسأله، همدلی و مهارت‌های مشابه می‌پردازند که دغدغه‌ی تمام والدین آگاه امروز هستند و نقش بسیار مهمی در موفقیت فردی و اجتماعی کودکان دارند. در عین حال، بخشی از کتاب‌ها نیز به موضوعات علمی روز پرداخته‌اند تا پاسخگوی حس کنجکاوی و علم‌جویی کودک باشند و موجب شکوفایی ذهنی و علمی او شوند.

 

در انتخاب و تولید کتاب‌ها تلاش شده معیارهای مختلفی مدنظر قرار گیرد:

  • کتاب‌ها از کتاب‌های جدید و به‌روز دنیا انتخاب شده‌اند تا کودکان با مسائل روز و به شکل صحیحی آشنا شوند.
  • کتاب‌ها از نشرهای معتبر بین‌المللی و نویسنده‌های معتبر انتخاب شده‌اند تا اطمینان به صحت و اصالت کارها بیشتر باشد.
  • در تمام موارد به تصویرگری و زیبایی بصری کتاب‌ها توجه شده تا ضمن افزایش جذابیت کتاب برای کودکان، مهارت‌های بصری در کودکان خردسال قوی‌تر شود. این نکته به ویژه در انتخاب کتاب‌های علمی که در آنها تصویر وظیفه‌ی مهمی در انتقال اطلاعات برعهده دارد اهمیت بیشتری نیز دارد.
  • موضوعات کتاب‌ها براساس نیازهای واقعی و بومی جامعه انتخاب شده تا کمک بیشتری برای والدین باشند.
  • در ترجمه، ویرایش، و چاپ کتاب‌ها، بالاترین دقت و بیشترین کیفیت مدنظر قرار گرفته است تا محصولی شایسته در اختیار کودکان و نوجوانان قرار بگیرد.

امید است که دوش‌به‌دوش یکدیگر زمینه‌ساز شکوفایی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان ایران باشیم.

پاسخگویی واتس‌اپ